Врятуємо будинок мецената Якова Новикова, побудовний 1893 року на вулиці Верхній Вал 29/30

old-kyiv

У Києві художники Валерія Карпань та Олег Перковський влаштували світлову інсталяцію у рамках проекту «Будинок Новикова. 1893» біля занедбаного будинку, що на вулиці Верхній Вал 29/30. Таким чином митці хочуть привернути увагу до схем незаконного захоплення землі, через які занепадає історична спадщина міста.

Промінь світла, що нібито перекреслює фасад будинку, символізує його «невидимість» для містян, пояснюють автори проекту.

«Цей проект починався як мистецький, але зараз переростає у справу честі нас як киян», – каже кураторка проекту Людмила Скринникова.

За інформацією організаторів акції, 2006 року будинок передали в оренду приватній фірмі, яка збанкрутіла у 2010 році. Сума кредиторської заборгованості фірми становить понад 182,5 мільйони гривень. На майно, як відшкодування своїх вкладень у фірму, претендує банк-кредитор. За планом санації передбачено закінчення реконструкції будинку за рахунок інвестора та подальша реалізація будинку з метою погашення заборгованості перед кредитором. Назв фірми та банку не називають.

У червні 2015 року Київська міськрада подала позов, щоб повернути собі ділянку землі й будинок, оскільки за даними кадастрів, земельна ділянка перебуває в комунальній власності. Однак у вересні 2015 року суд ухвалив, що все майно належить кредитору. За планом санації, реконструювати будинок інвестор-кредитор мав упродовж 12 місяців з моменту затвердження плану, яке відбулося першого грудня 2014 року.

Як зауважують організатори акції, інвестор-кредитор навмисне затягує з реконструкцією, сподіваючись отримати землю для комерційного будівництва. Так само вважає Леся Ганжа, яка саме розпочала розслідування по занедбаних будинках Києва.

«Ситуація довкола цього будинку також є кричущою зараз, тому що власники намагаються отримати цю ділянку землі, яка є під цим будинком, вже є відповідне рішення земельної комісії Київради. Ми знаємо, хто є власником будинку – ТОВ «Акваплаз» і знаємо, що щодо цього будинку вже навіть виграло суд Управління охорони культурної спадщини КМДА, а власників будинку оштрафовано на 170 тисяч гривень. Тому незрозуміло, чому земельна комісія вдає, що нічого не знає про ці суди. Цей власник свідомо доводить будинок до аварійного стану, це навіть визнав суд», – каже вона.

Будинок мецената Якова Новикова, побудовний 1893 року. Його експропріювали під час революції 1917 року та перетворили на комунальні квартири, колишніх власників виселили. Ліпнина інтер’єрів будинку Новікових нині майже повністю знищена.

Правда України

Продамо дорого набір фотографій андрія портнова з жіночними сідницями, целюлітом і комічно маленьким членом

aportnov

Опубліковано частину інтимних фотографій екс-заступника голови адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнова з жіночними сідниця і целюлітом та комічно маленьким статевим членом.

«Оголошення. Продамо дорого набір фотографій з з жіночними сідниця, целюлітом і комічно маленьким статевим членом екс-заступника голови адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнова або виміняємо їх у нього ж на хорошу, раніше нікому не продану, кримінальну справу, або на справу, що перебуває у стадії передпродажної підготовки або на його ж кримінальну справу. Форма розрахунку – готівкова. Самовивезення, стовідсоткова передоплата».

Раніше у п’ятницю екс-заступник голови адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнов заявив, що у нього зникли інтимні фотографії. За його словами, на момент зникнення в теці було 127 світлин.

Раніше портнов заявляв, що віддасться правоохоронним органам України лише після того, як знайде хорошого коханця.

У Верховній Раді закохані у портнова депутати збирають підписи за повернення розпусника і волоцюги андрія на Батьківщину.

Правда України

Міністр закордонних справ Туреччини Чавушоглу заявляє, що терпіння Анкари не безмежне

ankara-ru

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявляє, що його країна прагне до нормалізації відносин з Росією, але зазначає, що терпіння Анкари не безмежне.

«Ми закликаємо Росію, сусідню країну, з якою у нас є важливі політичні та ділові зв’язки, заспокоїтися», – сказав Чавушоглу у п’ятницю, 11 грудня, в ефірі турецького телеканалу.

«Наше терпіння не безмежне. Якщо ми не відповіли досі, це не тому, що ми боїмося або ми відчуваємо себе винуватими. Це була небажана подія, але Росія не права. Вони порушили наш повітряний простір, але ми у даний час терпляче чекаємо виправлення наших відносин», – зазначив Чавушоглу.

Турецький міністр наголосив, що Росія використовує будь-яку можливість, щоб критикувати Туреччину після того, як її літак був збитий.

«Але ми не відповідаємо їм тим же. Існує конкретна проблема, але ми не використовуємо її проти Росії при кожному зручному випадку. Ми діємо як зріла сучасна держава», – додав Мевлют Чавушоглу.

Відносини між Росією і Туреччиною різко погіршилися після того, як 24 листопада турецькі військово-повітряні сили збили поблизу турецько-сирійського кордону російський бомбардувальник Су-24. Анкара стверджує, що літак залетів у її повітряний простір, незважаючи на попередження. Москва заявляє, що літак був над Сирією, і запровадила санкції проти Туреччини.

Правда України

Президент підписав закони щодо децентралізації державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців

registration-business

Президент України Петро Порошенко підписав закони щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Про це йдеться на сайті президента у п’ятницю.

Одним з документів передбачено передачу органам місцевого самоврядування, місцевим держадміністраціям, нотаріусам та акредитованим суб’єктам повноважень з надання адміністративних послуг у сфері держреєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців. Схема передбачає, що 40% надходжень такого збору спрямовується до держбюджету, 60% – залишається у суб’єктів держреєстрації.

Ще два закони, підписані Петром Порошенком, стосуються спрощення процедур у сфері держреєстрації речових прав на нерухоме майно, зокрема полегшення умов ведення бізнесу та реформування реєстраційної служби.

Законопроект щодо децентралізації у першому читанні Верховна Рада підтримала 31 серпня. Для ухвалення у другому читанні необхідно 300 голосів. Керівництво парламенту неодноразово заявляло, що консультації для пошуку необхідної кількості голосів для остаточного ухвалення змін до Конституції України у частині децентралізації тривають. Спікер Володимир Гройсман заявляв, що базою для успішної моделі українського місцевого самоврядування є «повноваження, фінансові ресурси та контроль».

Правда України

Заступник Авакова Олексій Тахтай їздить на позашляховику Cadillac Escalade Могильова

mvs-cars

Заступник міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова Олексій Тахтай використовує для пересування позашляховик марки Cadillac Escalade з номерами прикриття. Цей автомобіль був у користуванні екс-міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова, якому закидали марнотратство через купівлю цього авто класу «Люкс». Це підтвердили одразу два джерела журналістам під час розслідування.

Марки та номерні знаки цього та інших зафіксованих під час розслідування автомобілів ми направили у запиті до МВС.

Той факт, що керівництво МВС України продовжує використовувати дорогі авто, придбані ще за часів Віктора Януковича, речник МВС Артем Шевченко журналістам пояснив: «Є таке припущення, що, можливо, ця постанова була якимось чином змінена або відкоригована».

У травні 2014 року уряд Арсенія Яценюка вирішив розпродати службові автопарки міністерств та видав постанову, щоб зробити офіційним це доручення. Після розпродажу у МВС для користування центрального апарату мало б залишитись лише три автомобілі.

Про дорогий позашляховик Анатолія Могильова громадськість вперше згадала наприкінці літа 2010 року. В автопарку тодішнього Міністерства внутрішніх справ виявили елітний автомобіль вартістю близько одного мільйона гривень. Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов, який був на посаді з березня 2010 до листопад 2011 року, заявляв, що автомобіль купили не за державні кошти, а його подарували. Зрештою автомобіль планували передати Міністерству закордонних справ для зустрічей іноземних делегацій.

Правда України

Аваков дозволив керівництву МВС України користуватися дорогущими автомобілями попередників

lexus-menty

Керівництво Міністерства внутрішніх справ України продовжує користуватися дорогими автомобілями, придбаними відомством за попередньої влади. Це відбувається попри постанову уряду від 2014 року, за якою міністерства майже повністю мали розпродати свої автопарки.

Журналісти виявили більше десяти автомобілів, які щодня заїжджають на службову парковку МВС, середня вартість яких складає 30 тисяч доларів.

Зокрема, на парковці міністерства знімальна група зафіксувала чотири автомобілі марки Volkswagen Touareg, три Toyota Land Cruiser, а також Lexus, вартість якого стартує від 70 тисяч доларів.

Марки та номерні знаки зафіксованих автомобілів ми направили у запиті до МВС.

На запит програми директор Департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко відповів: «Враховуючи те, що автогосподарство МВС обслуговує в тому числі керівництво МВС, а зараз уже й керівництво Національної поліції, дійсно, серед наведеного вами списку автомобілів є значна кількість, якщо не всі, я не можу уточнити які саме, бо це є службова інформація».

Той факт, що керівництво МВС продовжує використовувати дорогі автомобілі, придбані ще за часів Віктора Януковича, у прес-службі МВС пояснюють так: «Є таке припущення, що, можливо, ця постанова була якимось чином змінена або відкоригована. Це також може бути, враховуючи те, що керівництво МВС у країні, яка воює, використовує службові автомобілі, зокрема і для відряджень у прифронтову зону та для роботи у зоні антитерористичної операції, і для інших цілей, які вимагають додаткових заходів безпеки, як безпекового так і оперативного характеру».

У травні 2014 року Кабінет міністрів Арсенія Яценюка вирішив розпродати службові автопарки міністерств та видав постанову, щоб зробити офіційним це доручення. Після розпродажу у МВС для користування центрального апарату мало б залишитись лише три автомобілі.

Правда України

У Верховній Раді вкрали документи з підписами за відставку генерального прокурора Шокіна

shokin

Народний депутат від «Самопомочі» Єгор Соболєв заявляє, що у нього вкрали документ з підписами депутатів за відставку генерального прокурора України Віктора Шокіна.

«З мого столу в залі голосувань у парламенті зникла тека з підписами за відставку Віктора Шокіна. У залі парламенту. Куди мають доступ виключно парламентарі», – заявив Соболєв.

За його словами, на момент зникнення в теці було 127 підписів. «Останньою підписалася депутат від «Блоку Петра Порошенка» Оксана Продан. Підписи наново мені зібрати буде неважко. Схильність високопосадовців до злодійства ліквідувати буде складніше, але вже є план», – написав Соболєв у мережі.

Раніше Шокін заявляв, що піде у відставку після того, як проведе реформу прокуратури.

У Верховній Раді збирають підписи за відставку генпрокурора Віктора Шокіна, також критика на адресу керівництва генпрокуратури лунає з боку західних союзників України. 

Правда України

Україна і Кіпр підписали оновлену міжурядову угоду про уникнення подвійного оподаткування

ua-kipr

Україна і Кіпр підписали оновлену міжурядову угоду про уникнення подвійного оподаткування. Документ від України підписала міністр фінансів Наталія Яресько, від Кіпру – міністр енергетики, торгівлі, промисловості і туризму Йоргос Лаккотріпіс за присутності президентів України та Кіпру.

Сторони підписали протокол про внесення змін до Конвенції між урядами України та Кіпру про уникнення подвійного оподаткування і протидію податковим ухилянням щодо податків на доходи.

У разі підписання тексту нової Конвенції та її ратифікації парламентами України та Республіки Кіпр нові умови оподаткування пасивних доходів наберуть чинності не раніше 1 січня 2019 року.

У липні цього року український Мінфін домовилося з владою Кіпру про підвищення ставок оподаткування окремих видів пасивних доходів. Згідно з домовленостями, від оподаткування в Україні звільнятимуться лише ті доходи, які отримані резидентом Кіпру в результаті відчуження акцій та інших корпоративних прав, більше ніж 50% вартості яких прямо або опосередковано пов’язані з нерухомим майном, розташованим на території України.

Наразі єдиною вимогою для звільнення від оподаткування доходів у результаті відчуження майна резидентів Кіпру вважається розташування цього майна на території України.

11 грудня у Києві з офіційним візитом перебуває президент Кіпру Нікос Анастасіадіс, а також кіпрські урядовці. Сторони підписали, серед іншого, міжурядову угоду про співпрацю у сфері вищої освіти, меморандум про взаєморозуміння в сфері енергетики, торгівлі, промисловості і туризму, а також у галузі енергоефективності й архівній справі.

Правда України

Конотопська міська рада назвала вулицю і три провулки на честь Олександра Музичка

sashko-bilyi

Конотопська міська рада перейменувала вулицю і три провулки, які раніше носили ім’я Щорса, на честь Олександра Музичка, відомого як Сашко Білий, йдеться у повідомленні міськради.

Вулиця Музичка, перший, другий і третій провулки Музичка зявилися у Конотопі Сумської області у рамках декомунізації. Про це повідомляють також у «Правому секторі».

«1 грудня на сесії міськради Конотопа (Сумщина) депутати проголосували за зміни в назвах вулиць і провулків. Приємно, що одна з них названа на честь легендарного Героя Олександра Музичка, підступно вбитого підлеглими міністра Авакова», – мовиться у повідомленні цієї органзізації, опублікованому 10 грудня.

Лідер західного осередку «Правого сектора» Олександр Музичко (Сашко Білий) був убитий в ніч на 25 березня 2014 року. У МВС заявили, що він дійсно був поранений представниками правоохоронних органів, коли відстрілювався і поранив представника спецпідрозділу «Сокіл».

Пізніше силовики зазначили, що смертельне поранення в серце Музичкові було завдано з його власної зброї.

У квітні 2015 року Верховна Рада України ухвалила закон про засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів та про заборону пропаганди їхньої символіки, у травні його підписав президент України Петро Порошенко. В Українському інституті національної пам’яті повідомляють, що 908 населених пунктів в Україні на даний момент потребують перейменування у рамках дії закону про декомунізацію.

Правда України

Четверо зрепресованих представників «Правого сектору» у четвер оголосили голодування

pravyi-sector

У Кіровограді четверо зрепресованих представників «Правого сектору» у четвер увечері оголосили голодування. Про це під час засідання Апеляційного суду Кіровоградської області заявив один з семи підозрюваних у справі розбійного нападу на гральний заклад, Дмитро Некрасов.

«Я не згоден з рішенням Апеляційного суду щодо мене та моїх побратимів. Оголошую голодування до того часу, поки не зміниться міра покарання щодо мене та моїх побратимів», – заявив Дмитро Некрасов.

Окрім Некрасова голодування оголосили ще троє затриманих – Пилип Таран, Сергій Рипаленко та Олександр Вергелес.

10, 9, та 8 грудня відбулися засідання Апеляційного суду Кіровоградської області у справі винесення запобіжного заходу семи представникам ДУК «Правий сектор». Активістів звинувачують у розбійному нападі на гральний заклад у Кіровограді 29 листопада 2015 року.

Тоді у затриманих вилучили муляжі зброї та 43 тисячі гривень. Усі затримані заперечують свою участь у нападі і запевняють, що їхали з вишколу у Холодному яру Черкаської області.

Затриманим обрали запобіжний захід – 60 діб утримання під вартою. Трьом підозрюваним Апеляційний суд змінив міру запобіжного заходу на взяття на поруки та домашній арешт. Серед них двом жінкам – Марті Кузів та Галині Кулібабі. Чотирьом відмовили у пом’якшенні запобіжного заходу. Серед них – Сергій Репаленко, який, за словами адвоката Володимира Буряка, є бійцем ДУК «Правий Сектор» і проходив службу в зоні проведення АТО.

8 грудня після оголошення рішення представники «Правого сектору» заблокували приміщення суду. Тоді відбулися сутички з бійцями Національної гвардії, які перебували у приміщенні. Активісти тоді перекрили одну з центральних вулиць Кіровограда.

Через ті події відкрили чотири кримінальні провадження: за фактами перешкоджання діяльності судових органів та вчинення інших протиправних дій за ч. 4 ст. 296 «хуліганство» та ч. 2 ст. 345 «погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу».

9 та 10 грудня приміщення суду було оточене кількома сотнями правоохоронців та сотнею представників «Правого сектору».

Правда України

Революція у Росії неминуча, бо карлик путін здійснив антиконституційний переворот

revo-rosia

Засновник організації «Відкрита Росія», екс-голова ЮКОСа Михайло Ходорковський, заявляє, що відчуває жаль до президента Росії Володимира Путіна. Так Ходорковський прокоментував звинувачення в екстремізмі, висунуті проти нього Генеральною прокуратурою Росії.

«Репресивні, нелегітимні закони треба саботувати у міру сил і можливостей. Створені ним закони та практика їх застосування не дозволяють змінити його владу законним шляхом. Такі закони і така практика антиконституційні, а отже він здійснив антиконституційний переворот. Саме тому він або його наступник будуть знесені з виходом за межі цих законів – тобто шляхом революції. У сучасній країні ніякий режим не повинен бути вічним, а отже революція не тільки неминуча, але й необхідна», – йдеться у заяві Ходорковського, опублікованій ввечері 10 грудня.

«Ви направду вважаєте це екстремізмом? Мені вас шкода», – додав Ходорковський.

Раніше у четвер у російській Генпрокуратурі заявили, що під час онлайн прес-конференції 9 грудня Ходорковський публічно закликав до зміни влади у Росії шляхом революції. У повідомленні, опублікованому на сайті Генпрокуратури Росії мовиться, що «зробивши помилкові заяви щодо репресивності і протиправності чинного законодавства», Ходорковський запропонував саботувати закони.

Заступник Генерального прокурора Росії Володимир Малиновський направив у російський Слідчий комітет матеріали перевірки відомостей щодо публічних закликів Ходорковського до екстремістської діяльності.

Михайло Ходорковський, виступаючи у середу на прес-конференції, зокрема, зазначив, що у Росії стався «повноцінний антиконституційний переворот».

«За відсутності інституту чесних виборів і інших механізмів законної зміни влади єдиний спосіб її зміни – це революція. Революція у Росії неминуча», – сказав Ходорковський.

Михайло Ходорковський залишив Росію після того, як був помилуваний Володимиром Путіним в 2013 році після відбуття понад 10-річного ув’язнення «за фінансові зловживання». Ходорковський і його прихильники кажуть, що його ув’язнення було частиною кампанії Кремля з метою захоплення активів нафтової компанії і покаранням за підтримку опозиції в Росії. З-за кордону Ходорковський продовжив свою підтримку ліберальних опозиційних партій та рухів Росії.

Правда України