Китайські банки відмовляються відкривати рахунки російським компаніям і видавати кредити росіянам

Китайські банки

Китайські банки відмовляються відкривати рахунки російським компаніям і видавати кредити росіянам.

У китайських банках змушували закривати рахунки і переводити свої кошти в інші місця російські компанії та пересічних клієнтів з Росії.

“Зараз китайці стали вимагати у багатьох компаніяй контроль, раніше цього не було. Вони кажуть, ми готові інвестувати, але нам потрібно 50% + 1 голос”, – зауважує Максим Соков, гендиректор компанії, розповідаючи про одну з операцій компанії.

Китайські банки вбудовані в глобальну економіку та цінують відносини з американськими банками, тому де-факто вони приєдналися до фінансових санкції проти Росії, кажуть експерти.

Правда України

Посіпаки путіна скаржаться на зростання вандалізму в окупованому Криму

krym-kerch

Посіпаки путіна скаржаться на зростання вандалізму в окупованому Криму.

Так званий голова окупованої Керчі Сергій Писарєв поскаржився на зростання вандалізму у місті. Про це повідомляє прес-служба “окупаційної адміністрації” Керчі.

У прес-службі відзначають, що особливе загострення випадків вандалізму відбувається у період відключення світла.

“Співробітники УЖКГ часто не встигають фарбувати і висаджувати щось нове. Вони займаються ремонтом варварськи знищуваного міського майна. Тільки з початку цього року в місті – вирвані з коренем, віднесені, переламані 12 лавок. При відключенні вуличного освітлення в районі набережної, парку “Оленка” і на ряді вулиць просто вирвані світильники”, – сказано у повідомленні.

Нагадаємо, у Криму часто трапляються аварії на лініях електропередач.

Правда України

Мережа супермаркетів “АТБ” (ТОВ “АТБ-Маркет”) фінансує путінську окупаційну армію

butkevych

Мережа супермаркетів в Україні “АТБ” (ТОВ “АТБ-Маркет”) підозрюється у фінансуванні російської армії через сплату податків на території тимчасово окупованого Криму.

Інформацію про фінансові показники ТОВ “Інвестиційна будівельна компанія”, під вивіскою якої працюють у Криму колишні магазини “АТБ”, оприлюднив політолог Володимир Цибулько у своєму блозі.

Він навів ряд непрямих доказів того, що компанія залишається під контролем “АТБ”. Зокрема, в реєстрах Росії і України компанії з ідентичними назвами мають однакового директора, однаковий статутний фонд і одного засновника (кіпрську компанію), який раніше за інформацією ЗМІ мав прямий стосунок до підприємств групи “АТБ”.

Крім того, “АТБ” через рік після окупації Криму проводила тендери для поставки товарів для “ІБК” саме на територію півострова.

“За даними російських аналітичних служб, тільки у 2014 році виручка “ІБК “від продажу товарів на півострові склала понад 7 млрд рублів – це майже 2 млрд грн. За цей же період компанія виплатила в Росії податків на понад 20 млн рублів – це 5,6 млн грн. Припускаю, що у 2015 році ця цифра як мінімум подвоїлася”, – написав він.

Озвучена політологом інформація повністю збігається з даними офіційної звітності, які містяться у системі розкриття інформації “СПАРК” і може бути вільно придбана через відповідні онлайн-сервіси.

Політолог вважає неприпустимим, що “однією рукою подаючи снаряди російській окупаційній армії, іншою рукою Геннадій Буткевич підписує “декларацію олігархів” про чесну сплату податків в Україні”.

Нагадаємо, раніше ряд підприємців підписали спільну декларацію, у якій заявили про намір збільшити інвестиції в Україну, чесно платити податки і створювати робочі місця.

“Чи комфортно Віталію Антонову, Віктору Пінчуку, Олегу Бахматюку і іншим бачити свої прізвища поруч із людиною, на чиїх руках без перебільшення – кров наших бійців, на чиїй совісті сльози матерів, тисячі втрачених будинків і сотні тисяч скалічених доль переселенців? Чи Віктор Пінчук стільки років витрачав купу зусиль і грошей на благодійність і міжнародні “політично-дипломатичні” проекти, щоб усе зганьбити, ставши поруч із такою одіозною людиною? Або за гроші можна купити будь-яку індульгенцію? Чи означає спільна декларація, що всі її підписанти поділяють життєві принципи Геннадія Буткевича?” – запитує Цибулько.

Правда України

Краще під розстріл, ніж проти своїх, – сказав український Герой Павло Котенко

pavlo-kotenko

Краще під розстріл, ніж проти своїх, – сказав український Герой Павло Котенко.

У мережі з’явився відеозапис допиту українського офіцера Павла Котенка бойовиками на Донбасі.

Під час допиту він не видав бойовикам інформацію, яку ті вимагали, а на пропозицію співпрацювати відповів відмовою.

“Я – український офіцер і давав клятву на вірність українському народу. Краще під розстріл, ніж проти своїх”, – сказав Котенко.

Старший лейтенант Котенко був звільнений з полону і повернувся на службу. Указом президента України від 13 серпня 2015 року його нагороджено орденом “За мужність” третього ступеня.

Котенко потрапив у полон у серпні 2014 року.

Правда України

У Києві на вулиці Драйзера (Троєщина) зносять ресторан “Касабланка”

kasablanka

У Києві на вулиці Драйзера (Троєщина) зносять ресторан “Касабланка”. Про це пишуть у соцмережі. Знесення аргументують відсутністю документів.

У коментарях під новиною деякі кияни засмучуються і пишуть, що там продавали смачну шаурму. Інші підтримують знесення і пишуть, що цей заклад давно потрібно було закрити.

“Подивилася на фото вид зверху. Просто Шанхай. Згадала, коли потрібно було на магазин повісити вивіску, то яку купу довідок і дозволів потрібно було зібрати. А тут здоровий побудували сарай, порушують порядок, думаю що дозвільної документації у них немає, а вони просто домовилися”, – пише Алла Заречная.

За словами місцевих жителів, на місці працюють близько 30 осіб у касках. “Половина в балаклавах. Осіб 10 по громадянці. Всі спортики. Майже всі в броніках. У двох автомати, якщо я не помиляюся”, – пише Андрій Миколайович.

Нагадаємо, ресторан східної кухні “Касабланка” знаходився у житловому масиві Троєщина. Місцеві мешканці неодноразово скаржилися на його відвідувачів у поліцію. Тримали “Касабланку” вихідці з Кавказу.

Правда України

Становище незаконно засудженого у Росії громадянина України Геннадія Афанасьєва погіршується

gennadi-afanasiev

Становище незаконно засудженого у Росії громадянина України Геннадія Афанасьєва погіршується. Про це заявив адвокат Афанасьєва Олександр Попков.

“Останнє стягнення було йому оголошено за те, що у нього знайшли сім-карту, які заборонені в колонії. Знайшли на найочевиднішому місці: в клапані для бирки – раніше у нього там знаходили леза. Гена каже, що вона у нього там була, мабуть, підклали її тому, що витягували її з цього клапана”, – заявив адвокат.

За його словами, на даний момент взагалі не відомо, що відбувається з Афанасьєвим, оскільки останні два дні з ним немає прямого зв’язку.

“Всі операції, пов’язані з оголошенням йому стягнень спрямовані на те, аби ще більше погіршити його становище і перевести його в приміщення камерного типу. Це фактично в’язниця”, – уточнив він.

За прогнозами адвоката, рішення відносно засідання 12 лютого, коли суд Сиктивкара розгляне скаргу Афанасьєва, аби відбувати покарання ближче до Криму, буде більш політичним, ніж юридичним.

Після того, як Афанасьєва відвідав український консул, на нього почався тиск, а консулові тепер відмовляють у відвіданні, додав адвокат.

Нагадаємо, Геннадій Афанасьєв є фігурантом кримінальної справи відносно українського режисера Олега Сенцова, засудженого в Росії на 20 років позбавлення волі по обвинуваченню в організації терористичної організації у Криму.

Правда України

Стало зрозуміло чому до цих пір не встановлено контакт з іншопланетянами

ufo

Стало зрозуміло чому до цих пір не встановлено контакт з іншопланетянами.

Астрофізик Джилл Тартер з проекту SETI (Пошук позаземних цивілізацій) назвала дві головні причини того, чому людство, на її думку, до цих пір не встановило контакт з іншопланетними цивілізаціями.

Перша причина полягає в величезних розмірах Всесвіту. Людство, на думку Тартер, до сих пір досліджувало тільки незначну її частину. Масштаби вивчених просторів астрофізик порівняла з водою в склянці, налитою зі Світового океану Землі.

Друга причина полягає в технологічному застої, наступ якого вчений угледіла в XXI столітті. Тартер вважає, що людство, ймовірно, ще не відкрило необхідні для спілкування з іншопланетним розумом форми комунікації.

На думку Тартер, в разі, якщо іншопланетяни відвідають Землю, вони “стануть тими, хто встановлює правила”, що буде пов’язано з їхнім більш високим рівнем технологічного розвитку. Схожої точки зору дотримується і британський фізик-теоретик Стівен Хокінг. Учений припускає, що іншопланетяни цілком можуть виявитися войовничими кочівниками, які спробують завоювати і колонізувати планету.

Крім того, в якості засобу комунікації з іншопланетними світами можливо використовувати нейтрино. Але рівень розвитку людства в даний час не дозволяє використовувати гравітацію або нейтрино для комунікацій.

Правда України

Тепер статус учасника бойових дій буде надаватися за 30 діб у зоні АТО

uchasnyk-ato

У Міноборони хочуть змінити законодавство, за якими статус учасника бойових дій має надаватися військовим, які провели 30 діб у зоні АТО.

Про це повідомили в оборонному відомстві під час інтернет-конференції для військовослужбовців та членів їх сімей.

“Міністерством оборони опрацьовуються зміни до законодавства в частині встановлення строку 30 діб перебування в районі АТО для надання відповідного статусу”, – йдеться у відповіді на запитання щодо можливих змін порядку такого надання.

У міністерстві зазначили, що станом на сьогодні для надання статусу учасника бойових дій законодавством України “не встановлено будь-яких строків перебування в районі АТО, зокрема на першій лінії”.

Нагадаємо, рядовий військовий за умовами першого контракту буде отримувати не менше 7 тисяч гривень на місяць. Командир бригади – 14,5 тисяч гривень.

Правда України

Кривавий карлик путін потрапив у власний капкан, поставивши на чолі “республік” гопників зі зброєю

gopnyk-lavrov

Кривавий карлик путін потрапив у власний капкан, поставивши на чолі “республік” гопників зі зброєю.

Також кремль хоче об’єднати ДНР-ЛНР. Про це написав російський політолог Дмитро Орєшкін.

“Москва хотіла б, щоб на основі ДНР і ЛНР створили єдину територію, яка б керувалася з Кремля. І щоб цей регіон хоч якось сам себе забезпечував. Тому що зараз ці анклави практично у повній мірі висять на дотаціях з РФ. А оскільки у Росії зараз грошей немає, їм потрібен мир”, – вважає експерт.

На думку політолога, Кремль хоче натиснути на ватажків бойовиків, проте побоюється їх опору.

“Силова зачистка з фізичного усунення непотрібних стане черговою війною на Донбасі. Правда, вона вже буде проходити тільки всередині так званих ДНР і ЛНР. Зараз важко говорити про терміни подібного розвитку подій, але вони цілком можливі. У такому випадку у виграші буде Україна, яка стоятиме осторонь і дивитиметься, як бойовики мочать один одного на Донбасі. Так що Росія не хоче доводити ситуацію до такого стану”, – пише Орєшкін.

Експерт вважає, що керівництво РФ “потрапило на Донбасі у власний капкан, поставивши на чолі “республік” гопників зі зброєю”.

“Тепер останні будуть легітимізувати самі себе, підносити себе до рангу важливих вождів і висмоктувати ресурси з РФ. Що знову ж таки не на руку Кремлю”, – резюмує Орєшкін.

Правда України

Російський опозиціонер Ілля Яшин приїхав в Грозний для збирання матеріалів про кадирова

yashin-groznyi

Російський опозиційний політик Ілля Яшин повідомив у неділю, що приїхав до столиці республіки Чечні Грозного, щоб продовжити збирання матеріалів для доповіді про діяльність голови Чечні Рамзана Кадирова.

«Люди тут привітні. Подробиці завтра», – написав він у мережі.

Ілля Яшин, заступник голови російської опозиційної Партії народної свободи («Парнас»), багато разів критикував діяльність Рамзана Кадирова. Зокрема, він теж розцінив як пряму погрозу вбивством голові «Парнасу» Михайлові Касьянову й іншому заступникові голови Володимирові Кара-Мурзі-молодшому оприлюднене Рамзаном Кадировим на початку лютого в соціальній мережі відеозапису, в якому двоє опозиціонерів зображені як через оптичний приціл снайперської ґвинтівки з підписом: «Хто не зрозумів, той зрозуміє».

У день прибуття Яшина до Грозного, в неділю, 7 лютого Кадиров оприлюднив нове фото, що теж сприймається як попередження незгодним із його позицією. На цьому фото сам Кадиров із ґвинтівкою з оптичним прицілом, а підпис до фото той самий – «Хто не зрозумів, той зрозуміє».

У Кремлі цілу низку загрозливих виступів Рамзана Кадирова проти російської опозиції сприйняли спокійно й заявили, що вони не викликали там ніяких запитань, а президент Росії Володимир Путін називав діяльність голови Чечні ефективною.

Правда України