СБУ: у Львові засудили чоловіків за звинуваченням у підготовці вибухів на залізниці

Шевченківський районний суд Львова виніс обвинувальні вироки трьом членам добровольчого руху «ОУН» за звинуваченням у підготовці вибухів на залізниці в серпні 2016 року, повідомила прес-служба управління СБУ у Facebook.

У відомстві заявили, що обвинувачені визнали свою провину й відповідно до рішення суду отримали п’ять, чотири та три роки позбавлення волі. Слідчі вважають, що чоловіки намагалися підірвати три ділянки міжнародних залізничних сполучень на Львівщині.

У СБУ нагадали, що в цій справі в 2017 році ще двоє чоловіків були засуджені до п’яти років позбавлення волі умовно.

Чоловіків затримали 7 серпня 2016 року у Львівській області, як стверджують правоохоронці, «під час підготовки теракту».

За даними СБУ, під час проведених обшуків правоохоронці вилучили у затриманих гранатомети РПГ-7 та РПГ-26, автомат Калашникова, пістолети Макарова, 10 одиниць бойової переробленої вогнепальної зброї, дві тисячі набоїв різного калібру, 19 гранат різного типу, два кілограми тротилу, близько 10 кілограм речовин, що є складовими для виготовлення вибухівки, електродетонатори й запали.

Москаль: першою має попросити вибачення Супрун

Голова Закарпатської області Геннадій Москаль заявив, що в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун має першою просити вибачення за поширення «негативної й недостовірної інформації про Закарпаття».

У мережі раніше з’явилося відео з сесії Закарпатської облради 22 лютого, де Москаль під час виступу критикує заяву Уляни Супрун про те, що ліки від кору в області були нерозмитнені належним чином.

«Подивіться на цю Супрун. Я готую їй відповідь, що їй щеплення треба від дурості… Вчора розповсюдили всі інформаційні агентства її лист, що проблеми на Закарпатті, бо та місцева адміністрація, яку очолює Геннадій Москаль, отримали 8 тисяч доз від Угорщини, але не розмитнили їх і завезли контрабандою. Хоча зараз ми виставляємо митниці – все розмитнено. Це що за ї**нута, я вибачаюсь за це слово», – сказав Москаль на сесії.

У заяві голови Закарпатської області, яка оприлюднена на сайті політика, йдеться, що його висловлювання відповідають чинному українському законодавству, яке передбачає право на відповідь, однак не регламентує, якою саме вона повинна бути.

«Якщо пані Супрун вважає, що зачеплено її честь, гідність і ділову репутацію, вона може звернутися до суду, який призначить лінгвістичну експертизу моїм висловлюванням… А тому перша має попросити вибачення пані Супрун за поширення негативної й недостовірної інформації. Якщо її вибачення будуть щирими, тоді вони будуть і від мене. Якщо ж пані Супрун промовчить, мовчатиму і я», – зазначив Москаль.

Він наголосив, що вакцина від кору бельгійського виробництва, яка сертифікована в Україні, була передана урядом Угорщини на Закарпаття й розмитнена відповідно до законодавства. Після розмитнення її передали в райони області, сказав Москаль.

21 лютого виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що на Закарпатті є проблеми з розподілом вакцин на Закарпатті.

«Там місцева адміністрація і губернатор Геннадій Москаль нам повідомили, що вони отримують 8 тисяч доз від Угорщини, але їх належним чином не розмитнили і вони ніби контрабанда, а тепер лікарі не хочуть їх використовувати і ми їм передали дози», – сказала Супрун.

Очільниця МОЗ наразі не коментувала останні висловлювання голови Закарпатської ОДА на свою адресу.

Міжфракційне об’єднання депутатів з питань гендерної рівності «Рівні можливості» засудило лайливі висловлювання Москаля про Супрун.

Співробітник Вищого спеціалізованого суду Расім Бабанли отримав подарунок у 3 мільйони гривень – #Точно

Заступник голови апарату Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Расім Бабанли отримав подарунок у розмірі 3 017 000 гривень. Така інформація міститься в Єдиному державному реєстрі і декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, повідомляє #Точно, проект Радіо Свобода. 

Більше ніж 3 мільйони гривень Расіму Бабанли подарував Іван Кородюк, який в 2015 році був кандидатом на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного суду України.

Зв’язок Расіма Бабанли та Івана Кородюка на цьому не закінчується: у декларації за 2015 рік Кородюк зазначив, що його дружина користується автомобілем Hyundai Getz, власником якого є Расім Бабанли.

У декларації Расіма Бабанли за 2015 рік було вказано використання транспортного засобу Nissan Qashqai, власником якого є Іван Кородюк. Окрім цього, у вересні 2016 року Бабанли отримав у подарунок від Людмили Кородюк квартиру.

Між тим, Расім Бабанли до одного повідомлення про суттєві зміни в майновому стані вніс не тільки подарунок розміром понад 3 мільйони гривень, але й придбання квартири вартістю 2 457 000 гривень.

У Кам’янському депутати поштовхалися через червоно-чорний прапор

У міській раді Кам’янського на Дніпропетровщині 23 лютого під час розгляду питання про червоно-чорний прапор сталася сутичка між депутатами, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

За інформацією міської ради Кам’янського, на сесії фракція ВО «Свобода» виступила з ініціативою щодо підняття про підняття над міськрадою поряд з державним прапором України червоно-чорного прапора.

Як зазначив у коментарі Радіо Свобода секретар міськради Олександр Залевський, який озвучив ініціативу, «свободівці» запропонували піднімати червоно-чорний прапор на свята, пов’язані з національно-визвольною боротьбою.

«Ідея була така: червоно-чорний прапор – це прапор боротьби, прапор країни, що виборює свою незалежність. Такий прапор був на революції в Мексиці наприкінці ХІХ століття, на революції 1936 року в Іспанії. Потім цей прапор використовувався воякам УПА, він був прапором Майдану. Зараз майже на кожному бліндажі наших військових цей прапор. Ми пропонували піднімати його на свята, які пов’язані з національно-визвольною боротьбою: 1 січня (день народження Бандери), День Героїв у травні, день народження Шухевича, 14 жовтня (Покрова, День УПА та День українського козацтва)», – розповів Олександр Залевський.

Під час обговорення цієї ініціативи стався інцидент між депутатами фракцій «Опозиційний блок» Валентиною Капінус і ВО «Свобода» Ігорем Максимовичем. Штовханина сталась, коли депутат спробував привернути увагу присутніх до того, що його колега з «Опозиційного блоку», яка виступає категорично проти ініціативи, сама надає перевагу чорно-червоним кольорам в одязі.

«Він мене схопив за руку, почав тягнути, я встала і врізала йому. В поліцію не звертались. Все нормально, рішення не пройшло. Я вважаю, що така ініціатива розколює суспільство, вона неправильна і некоректна. У нас сотні партій, так що – прапор кожної вивішувати? Над міською радою має бути тільки державний прапор і прапор міста», – сказала Радіо Свобода Валентина Капінус.

Для ухвалення рішення забракло голосів: за проголосувало 12 депутатів. У міській раді Кам’янського загалом 42 депутати.

30 січня Львівська облрада затвердила перелік днів, в які на будівлях обласної адміністрації та ради, а також органів місцевого самоврядування на Львівщині вивішуватимуть червоно-чорний прапор.

16 лютого постійна комісія Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних і міжнародних зв’язків погодила проект рішення «Про використання революційного прапора ОУН на будівлях Київради та районних держадміністрацій», документ ще мають розглянути на пленарному засіданні Київради.

 

СБУ: новим пріоритетом діяльності спецслужб Росії є провокація міжконфесійних конфліктів

Новим пріоритетом діяльності спецслужб Росії є «провокування міжконфесійних конфліктів», стверджує заступник голови Служби безпеки України Володимир Кононенко.

«Найбільш перспективним, на думку російських спецслужб, є роздмухування протистояння між православними конфесіями. На це будуть спрямовуватися основні зусилля противника найближчим часом. Для цього росіяни планують використати арсенал, підконтрольний церковникам і навколоцерковним організаціям, а також втемну використати патріотичні структури. Нами вже фіксується налагодження контактів у цьому напрямку і готовність російської сторони до передачі коштів на виконання цих завдань», – сказав Кононенко в Києві.

Останнім часом довкола УПЦ (МП) відбулося кілька гучних подій: протести проти незаконно збудованої каплиці біля фундаменту Десятинної церкви у Києві, ляльки під храмами УПЦ (Московського патріархату) у Запоріжжі, а також підпал каплиць, які належать УПЦ (МП) у Львові та Києві, у 2017 році та у лютому цього року.

Загострення відносин між Києвом та Москвою відбулося у 2014 році після анексії Росією Криму, а також після початку конфлікту на Донбасі. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

Голова МЗС Британії закликає до єдності Заходу в неприйнятті анексії Криму

Країни Заходу повинні протистояти агресивним діям Росії проти України «виважено і рішуче» у зв’язку з порушенням українського суверенітету і територіальної цілісності, заявив міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон в статті, присвяченій четвертій річниці анексії Криму.

Джонсон наголосив, що зміна кордонів й анексія територій за допомогою сили суперечать як міжнародному праву, так і взятих на себе Росією зобов’язань.

Санкції, запроваджені проти Росії у зв’язку з анексією Криму, повинні залишатися в силі доти, поки регіон перебуває під контролем Кремля, написав міністр у статті, датованій 22 лютого.

Джонсон також підкреслив, що Росія як і раніше використовує своїх військових і танки в конфлікті на Донбасі. Він нагадав і про загибель 298 людей, у тому числі 10 громадян Британії, під час катастрофи «Боїнга», збитого над Донбасом, як пише Джонсон, «російською ракетою».

Голова МЗС Британії додав, що неприйняття анексії Криму не означає, що з Росією потрібно порвати усі зв’язки. «Між діалогом і політикою стримування немає протиріччя» – вважає британський міністр.

Відносини між Лондоном і Москвою погіршилися через розбіжності в оцінках ситуації в Україні та Сирії, а також через заяву про втручання Росії у внутрішню політику в Європі і США. Росія заперечує ці звинувачення.

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Геращенко: Путін має бути адресатом звернення про звільнення журналіста Асєєва

Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко обурилася спільною заявою журналістських об’єднань України та Росії щодо утримуваного бойовиками в Донецьку журналіста, автора Радіо Свобода Станіслава Асєєва.

«Це тільки в мене відчуття, що це фарисейство вищого ФСБшного ґатунку ? А адресат де? Звернення до кого? Чому там немає конкретного адресата? Звільнення Асєєва залежить виключно від президента Путіна, який може сьогодні подзвонити поставленому ним ватажку бойовиків, і Станіслав, як і всі інші заручники в ОРДЛО , вийдуть на волю», – написала Геращенко у Facebook 23 лютого.

«Як взагалі можна підписувати спільні заяви з тими, хто формує громадську думку в РФ, що Україна і українці – ворог? Хто бере участь у допитах наших заручників на камеру. Мене нудить від цієі публічно обраної політики «двє страни – одна прафєсія». Рада, що ніколи не була членом спілки, бо зараз мені б було за це соромно», – додала Геращенко, яка також працює в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи й обговорює, зокрема, звільнення заручників на Донбасі.

Представники Національної спілки журналістів України (НСЖУ) та Союзу журналістів Росії (СЖР) 22 лютого спільно висловили солідарність із українським журналістом, автором Радіо Свобода Станіславом Асєєвим, якого з червня 2017-го року бойовики угруповання «ДНР» незаконно утримують у Донецьку. Відповідну заяву, в якій міститься вимога звільнити Асєєва, активісти журналістських організацій обох країн погодили під час зустрічі у Відні під егідою Представника ОБСЄ з питань свободи медіа Арлема Дезіра.

«Ми стурбовані відсутністю доступу до Станіслава Асєєва та відсутністю інформації про стан здоров‘я журналіста», – йдеться в заяві.

Зв’язок із донецьким блогером і автором проекту Радіо Свобода Радіо Донбас.Реалії Станіславом Асєєвим, відомим за псевдонімом Станіслав Васін, зник 2 червня. Бойовики понад місяць відмовлялися вказати, де перебуває Асєєв. У липні представники угруповання «ДНР» підтвердили утримання в заручниках журналіста Станіслава Асєєва і дозволили йому зустрітися з матір’ю.

Закон про реінтеграцію Донбасу опублікований в офіційній пресі

Закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях» 23 лютого опублікований у парламентській газеті «Голос України». 

Закон, як передбачає Конституція, набуває чинності через десять днів із дня офіційного оприлюднення. Крім того, документ передбачає, що Кабінет міністрів має привести свої акти у відповідність із законом протягом місяця з дня набуття чинності. До ухвалення змінених актів продовжують діяти старі норми.

20 лютого президент України Петро Порошенко підписав цей закон. Ухвалений парламентом 18 січня документ називає Росію агресором і надає нові повноваження військовим.

Після вступу закону в дію воєнна операція України на сході, яка чотири роки іменувалась «антитерористичною», матиме назву «заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, стримування і відсічі російській збройній агресії».

У законі закріплено, що на Україну напала Росія, яка є агресором і окупантом, а частина території Донбасу нею окупована.

Незаконні збройні формування «ЛНР» і «ДНР», які фактично керують окупованими територіями, згідно з законом, є «представниками окупаційних адміністрацій Росії».

Командування операцією на сході переходить від Антитерористичного центру СБУ до Об’єднаного оперативного штабу Збройних сил – тобто від спецслужб до військових. Керівника штабу невдовзі призначить президент. Закон посилається на Статут ООН, що визначає право держав на самооборону.

Кінцевою метою військової операції на сході в законі визначено «звільнення цих територій та відновлення конституційного ладу на них, захист прав, свобод і законних інтересів громадян України, які постраждали внаслідок російської агресії, зміцнення незалежності, державності, забезпечення єдності й територіальної цілісності Української держави».