Місія США в ОБСЄ: до конфлікту на Донбасі призвело порушення Росією суверенітету України

Тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Каміан заявляє, що до конфлікту на сході України призвело порушення Росією українського суверенітету. Так він відреагував на виступ російської делегації під час засідання ОБСЄ 8 березня.

«У світлі одного з коментарів, зроблених поважним російським колегою стосовно спеціального представника (США з питань України Курта) Волкера і заяви російського делегата стосовно того, що призвело до конфлікту в Україні, я хочу навести чотири прості пункти». Всупереч поглядам, висловленим російським делегатом, до конфлікту на сході України призвело порушення Росією територіальної цілісності України, українського суверенітету, незалежності країни», – заявив Каміан.

«Що призвело до поточного конфлікту в Україні, підтримує теперішній конфлікт там і продовжує становити найбільшу загрозу регіональній стабільності й безпеці – це повторення і продовження порушень низки найважливіших принципів і зобов’язань, які ми маємо в ОБСЄ», – додав він.

Конфлікт на Донбасі, що почався після російської анексії Криму, триває від квітня 2014 року. Росія неодноразово заперечувала участь своїх військових у конфлікті, про що заявляють Україна і Захід. Москва ж визнає лише присутність російських «добровольців» на Донбасі.

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

В анексованому Криму до пам’ятника Шевченку несли букети з синьо-жовтими стрічками (фото)

У 204-ту річницю народження українського письменника і художника Тараса Шевченка кримчани вшанували його пам’ять покладанням квітів. Як повідомляє проект Радіо Свобода Крим.Реалії, люди зібралися біля пам’ятників Шевченку в Севастополі, Керчі, Ялті й Сімферополі.

У Сімферополі з квітами прийшли активісти Українського культурного центру. За їхніми словами, публічних акцій вони не проводять, оскільки підконтрольна Кремлю влада Криму забороняє їм публічну діяльність.

В Ялті до пам’ятника, який стоїть у сквері імені Тараса Шевченка, букети квітів у кольорах державного прапора України поклали на постамент пам’ятника, а кілька букетів вклали йому в руки.

Три роки тому, в 2015-му під час покладання квітів до пам’ятника Шевченку в Сімферополі проукраїнських активістів затримувала поліція.

Тарас Шевченко, український поет, письменник і художник, громадський і політичний діяч, народився 9 березня 1814 року. Він став одним із символів України, і день народження Тараса Шевченка українці вшановують як неформальне свято.

Ув’язненого в Росії майданівця знову відправили в ШІЗО – дружина

Ув’язненого в Росії активіста українського Євромайдану Андрія Коломійця 9 березня вдруге за останній час перевели в штрафний ізолятор на 10 діб у російській колонії, де він перебуває, повідомила його дружина Галина Коломієць.

«26 лютого посадили в ШІЗО за недотримання форми одягу на 10 діб, за добу до виходу знову сфотографували, що він спить не по режиму (на підлозі), вийшов 8 березня, і відразу написали на нього рапорт через сон. Сьогодні його знову закривають в ШІЗО на 10 діб. Приїжджала московська перевірка, і їм не вигідно, що Андрій пішов на виправлення», – написала вона у Facebook.

У листопаді повідомлялося, що у Коломійця погіршився стан здоров’я, а необхідну медичну допомогу йому не надають.

У червні 2016 року російський суд в анексованому Криму засудив українського активіста Євромайдану Андрія Коломійця до 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Коломійця утримують у колонії в Краснодарському краї Росії.

Українця затримали на території російського регіону Кабардино-Балкарії в травні 2015 року за підозрою у зберіганні наркотиків. Після затримання Коломійця привезли до анексованого Криму і звинуватили в замаху на вбивство двох кримських «беркутівців».

Російська правозахисна організація «Меморіал» вважає Андрія Коломійця політв’язнем та вимагає його негайного звільнення.

У квітні 2017 року Коломієць подав скаргу до Європейського суду з прав людини.

 

Порошенко: рішення Єврокомісії про допомогу Україні є визнанням «прогресу в реформах»

Президент України Петро Порошенко заявляє, що рішення Європейської комісії про започаткування нової програми макрофінансової допомоги Україні є визнанням «прогресу в реформах».

«Щиро вдячний президенту Жанк-Клоду Юнкеру і всім членам Єврокомісії за цей рішучий крок підтримки, що є визнанням нашого прогресу в реформах, та сигналом незмінної солідарності ЄС з Україною», – написав президент у Facebook.

Він висловив сподівання, що пропозиція буде підтримана Радою ЄС і Європарламентом найближчим часом.

9 березня Європейська комісія офіційно запропонувала Україні новий пакет макрофінансової допомоги розміром в один мільярд євро.

«Сьогоднішня пропозиція щодо четвертого пакету макрофінансової допомоги у розмірі один мільярд євро свідчить про прагнення Європейського союзу бути з народом України», – сказав віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

У грудні 2017 року ЄС повідомив, що припиняє програму співпраці з Україною, оскільки вона не виконала чотири із 21 попередньої вимоги до програми отримання останнього траншу. Тоді Європа не надала Києву 600 мільйонів євро.

Серед невиконаних вимог, як розповідав Радіо Свобода речник представництва ЄС у Києві Давід Стулік, були скасування мораторію на експорт лісу-кругляка до Європейського союзу, запровадження автоматичної системи перевірки електронних декларацій, створення кредитного реєстру в Нацбанку, який би зафіксував перелік кредитів, та реєстру власності компаній.

Під час попередньої програми співпраці з ЄС Україні мали виплатити 1,8 мільярда євро, однак держава отримала дві третини цієї суми.

Могеріні говоритиме з Порошенком про Донбас, санкції і реформи 12 березня в Києві

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ Федеріка Могеріні 12 березня в Києві зустрінеться із президентом України Петром Порошенком у рамках свого візиту до Києва.

Як повідомляє прес-служба українського голови держави, під час зустрічі йтиметься про безпекову ситуацію на Донбасі і перспективи започаткування миротворчої місії ООН на підтримку імплементації Мінських домовленостей.

«Сторони також скоординують позиції щодо невизнання незаконних виборів президента Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях Криму та Севастополя та обговорять шляхи подальшого вдосконалення санкційної політики проти Росії за підрив територіальної цілісності та суверенітету України, а також підтримки з боку ЄС реформ в Україні і виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС», – йдеться в повідомленні.

Про те, що Могеріні в березні приїде до Києва, на початку минулого місяця повідомляв кореспондент Радіо Свобода в Брюсселі. Точна дата офіційно не озвучувалась.

9 березня Європейська комісія офіційно запропонувала Україні новий пакет макрофінансової допомоги розміром в один мільярд євро, повідомила прес-служба європейської інституції.