МЗС Росії повідомило про скасування договору з Україною на постачання зброї і військової техніки

Росія розірвала договір з Україною на постачання зброї і військової техніки, повідомляє російський портал правової інформації з посиланням на офіційне повідомлення МЗС Росії.

«28 березня 2018 року припинена дія договору між урядом Російської Федерації і урядом України про порядок взаємного постачання зброї і військової техніки, комплектуючих виробів і запасних частин, організації ремонту і надання послуг військового призначення, який був підписаний у Києві 8 лютого 1995 року», – йдеться в повідомленні МЗС.

Україна припинила дію цього договору 8 листопада 2017 року.

Стосунки між Києвом та Москвою погіршилися після анексії Росією Криму та початком збройного конфлікту на Донбасі.

Ситник про «справу Холодницького»: найближчим часом ви почуєте офіційну позицію НАБУ

Офіційна позиція Національного антикорупційного бюро України про ситуацію з прослуховуванням керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького з’явиться найближчим часом, заявив журналістам директор НАБУ Артем Ситник після панельної дискусії в Міністерстві фінансів України.

«Я зараз обмежений у коментарях, тому що є таємниця досудового розслідування і є державна таємниця, але найближчим часом ви почуєте офіційну позицію НАБУ з цього приводу», – сказав Ситник.

20 березня ЗМІ писали, що кабінет Холодницького кілька тижнів прослуховувався за допомогою апарата, який був прикріплений до акваріуму біля столу прокурора. Преса заявляла, що «прослуховування» могли встановити співробітники НАБУ за згоди генпрокурора.

22 березня Холодницький заявив, що апарат, схожий на пристрій для прослуховування, виявили 6 березня. «Я думаю, що це якась провокація. Я чекаю інформації, що це була за апаратура, чия вона, хто був ініціатор», – сказав очільник САП.

26 березня генеральний прокурор Юрій Луценко підтвердив факт прослуховування й повідомив: «Дійсно, відповідно до законодавства Генеральна прокуратура України спільно з Національним Антикорупційного бюро проводила слідчі дії, що стосуються, у тому числі і керівника САП пана Холодницького».  

Водночас він зазначив, що лише після допитів та експертиз зможе розповісти, чи є ознаки кримінальних правопорушень у діях очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Суд продовжив арешт соратника Саакашвілі Дангадзе

Печерський районний суд Києва продовжив на два місяці арешт соратника екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі Северіона Дангадзе.

Згідно з рішенням суду, соратнику Саакашвілі продовжили запобіжний захід до 27 травня. Ухвалу можна оскаржити протягом п’яти днів в апеляційній інстанції.

6 грудня 2017 року Печерський районний суд Києва заарештував Дангадзе на 60 діб без права внесення застави. Згодом арешт продовжували.

5 грудня 2017 року генеральний прокурор України Юрій Луценко оприлюднив записи телефонних розмов, імовірно, Северіона Дангадзе і представника українського бізнесмена Сергія Курченка, який переховується в Росії. На плівках співрозмовники домовляються про фінансування бізнесменом акцій протесту в Україні, які тоді скликав Міхеїл Саакашвілі. Луценко заявив, що Саакашвілі отримав від Курченка через Дангадзе півмільйона доларів на діяльність в Україні. У команді Саакашвілі це заперечували, називаючи справу сфабрикованою, а арешт Дангадзе незаконним.

Крисіна арештували на два місяці без права застави

Дарницький районний суд Києва арештував на два місяці без можливості внесення застави Юрія Крисіна, фігуранта справи про викрадення та катування учасників Євромайдану.

Його взяли під варту до 29 травня 2018 року.

Крисін також є фігурантом справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія під час подій Євромайдану.Шевченківський районний суд Києва 22 грудня 2017 року визнав його винним у хуліганстві і призначив покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки.

Журналіста газети «Вєсті» вбили в Києві вночі 19 лютого 2014 року. Як повідомив сайт видання, Веремій разом із колегою на автомобілі повертався після роботи на Майдані, де виконував редакційне завдання. На розі вулиць Володимирської і Великої Житомирської в Києві на таксі, в якому вони їхали, напали невідомі особи з бейсбольними битками і зброєю, в касках, камуфляжі і чорних масках. Журналіст помер у лікарні швидкої допомоги від вогнепального поранення в живіт.

Аналогове телебачення в Україні почнуть вимикати 1 липня – Кабмін

Аналогове телебачення в Україні почнуть вимикати 1 липня 2018 року. Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів, повідомила прес-служба уряду 29 березня.

У Кабміні повідомили, що уряд продовжив термін використання технології аналогового телемовлення «з метою недопущення порушення прав громадян на вільний доступ до інформації».

«Прийняття цього рішення забезпечить безперервність телерадіомовлення на всій території України та конституційне право громадян на безперешкодне отримання інформації», – заявили в уряді.

У грудні 2006 року Україна підписала меморандум, який передбачав повний перехід від аналогового до цифрового телерадіомовлення в країні до червня 2015 року.

Уряд неодноразово відкладав перехід на цифрове ефірне телебачення. У липні 2017 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про поетапне відключення аналогового телевізійного мовлення до 30 березня 2018 року. Тоді в уряді заявили, що це «дасть можливість провести розгорнуту інформаційну кампанію щодо під’єднання населення до цифрових мереж і розширити покриття території України цифровим сигналом».

Бойовики на Донбасі стріляли понад півсотні разів, втрат у ЗСУ немає – штаб

Підтримувані Росією бойовики на Донбасі здійснили 28 березня 54 обстріли позицій ЗСУ, в результаті яких жоден український військовий не постраждав, йдеться в повідомленні прес-центру штабу АТО на сторінці у Facebook.

За даними українських військових, на донецькому напрямку бойовики напередодні стріляли з різних видів озброєння в Широкині, Павлополі, Гнутові, поблизу Водяного, Пісків, Авдіївки, Новотроїцького, Опитного, Кам’янки, Талаківки, Мар’їнки, Шахти Бутівка та Новомихайлівки.

Згідно з повідомленням штабу, обстріли також тривали на луганському напрямку – під вогонь бойовиків потрапили Катеринівка і Щастя.

В угрупованні »ДНР» звинуватили українських військових в обстрілі північних околиць окупованого Донецька. На сайтах угруповання «ЛНР» поки не повідомляли, як минули останні години на захоплених бойовиками територіях.

Згідно з домовленостями тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі, черговий режим припинення вогню мав розпочатися з початку доби 5 березня. Сторони неодноразово заявляли про його порушення і звинувачували в цьому одна одну.

Савченко, Насіров, Штепа… З-під арешту – у президенти? Ранковий ефір Радіо Свобода

Українська латиниця. Чи є сенс змінювати абетку?

НАЗК: новий голова, старі правила.

Виборчі технології: несподівані та очікувані кандидати.

На ці теми говоритимуть ведучий «Ранкової Свободи» Дмитро Баркар і гості студії: заступник голови Координаційної ради з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя при Міністерстві культури України Тарас Марусик, координатор громадського проекту «LikБез. Історичний фронт» Кирило Галушко, історик, журналіст, дослідник локальних ідентичностей Ростислав Мартинюк; народний депутат України (позафракційний) Дмитро Добродомов, експерт Центру протидії корупції Анастасія Красносільська; експерт Корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтин Матвієнко, політтехнолог Петро Охотін, політичний аналітик Олександр Кочетков.