Розслідування справи про корупцію в Міноборони наближається до завершення – Холодницький

Розслідування справи про розтрати при закупівлях у Міністерстві оборони України, фігурантом якої є заступник міністра Ігор Павловський, наближається до завершення, заявив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький під час прес-конференції в Києві.

«Ця справа наближається до свого завершення. Там були продовжені терміни слідства у зв’язку з необхідністю проведення необхідних додаткових експертиз. Статус генерала Павловського «підозрюваний». Ви знаєте, що запобіжний захід йому було змінено судом, але на процесуальний статус жодним чином це не вплинуло», – сказав Холодницький.

Він додав, що ця справа «в пріоритеті на завершення в лютому – на початку березня».

11 жовтня Національне антикорупційне бюро затримало заступника міністра оборони Ігоря Павловського і директора департаменту держзакупівель і постачання матеріальних ресурсів Володимира Гулевича за підозрою у розтраті понад 149 мільйонів гривень держбюджету під час закупівель палива для потреб Міноборони.

Суд обрав Ігорю Павловському і Володимиру Гулевичу запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. У ході засідання Павловський відкинув звинувачення НАБУ і заявив, що він не порушував закон.

9 листопада Апеляційний суд Києва змінив домашній арешт Ігоря Павловського на особисте зобов’язання.

За версією слідства, на початку 2016 року комітет із конкурсних торгів МОУ організував процедуру відкритих торгів на закупівлю палива, комітет затвердив пропозиції одного з учасників торгів як найбільш економічно вигідні – у травні 2016 року уклали 14 договорів про постачання палива для техніки спеціального призначення на загальну суму понад мільярд гривень.

У НАБУ заявляють, що упродовж червня-серпня 2016 року за відсутності будь-яких правових підстав для внесення змін до договорів про закупівлю товарів за бюджетні кошти, замовник та постачальник уклали низку додаткових угод, згідно з якими було безпідставно збільшено ціну за одиницю товару в середньому на 16% від початкової ціни – внаслідок цього на користь постачальника безпідставно й незаконно було перераховано бюджетні кошти на 149 мільйонів гривень.

коментуйте: