Нацгвардія здійснює охорону Шевченківського районного суду Києва – заява

Національна гвардія України здійснює охорону Шевченківського районного суду Києва, повідомляє прес-служба судової установи.

«Охорона Шевченківського районного суду міста Києва станом на 8:00 20 лютого 2018 року здійснюється відповідними підрозділами Національної гвардії України», – заявили в суді.

19 лютого голова Вищої ради правосуддя Ігор Бендесюк зачитав звернення Шевченківського районного суду Києва, в якому йшлося, що зранку цього дня бійці Національної гвардії без пояснення причини покинули приміщення суду, залишивши його без охорони.

Міністерство внутрішніх справ України заперечило цю інформацію, заявивши, що «протягом дня було проведено заміну гвардійців», які охороняли суд, «відповідно до плану організації чергування».

15 лютого біля Солом’янського районного суду Києва, який розглядав запобіжний захід міському голові Одеси Геннадію Труханову, сталися сутички між праворадикалами й невідомими чоловіками в чорному, а також між праворадикалами й правоохоронцями. Пізніше стало відомо про вогнепальне поранення в ногу одного поліцейського.

19 лютого голова МВС Арсен Аваков повідомив, що Шевченківський райсуд Києва відпустив з-під арешту чоловіка, який стріляв у поліцейського біля Солом’янського райсуду. Міністр заявив, що звернувся до прем’єр-міністра з проханням скликати позачергове засідання уряду, оскільки «не бачить, як у таких умовах поліцейські і гвардійські сили можуть виконувати невластиву для себе функцію охорони судів».

Вища рада правосуддя заявила, що «вважає неприпустимим вирішення суспільних суперечок шляхом насильства в будь-якій формі й категорично засуджує факти нападу на працівників Національної поліції та громадян, які мали місце в Солом’янському районному суді Києва» 15 лютого.

Водночас ВРП, «поділяючи стурбованість МВС України, категорично не сприймає публічні заяви про відмову від виконання державної функції забезпечення охорони судів».

коментуйте: