Прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно фігуранта «справи 2 травня»

Прокуратура Одеської області направила до Київського районного суду Одеси обвинувальний акт стосовно одного з фігурантів подій у місті 2 травня 2014 року.

«Громадянин М. підозрюється у готуванні до організації масових заворушень у 2014 році, а також в умисних діях і публічних закликах до зміни меж території та державного кордону України, повалення конституційного ладу», – йдеться в повідомленні прокуратури.

Обвинувачений на даний час перебуває під вартою.

У прокуратурі не називають імені фігуранта, але, за повідомленнями ЗМІ, йдеться про громадянина Росії Євгена Мефьодова.

2 січня прокуратура Одеської області направила до суду обвинувальний акт стосовно іншого фігуранта «справи 2 травня» Сергія Долженкова.

У вересні 2017 року суд у Чорноморську визнав невинуватими 19 обвинувачених у справі про події в Одесі 2 травня 2014 року (у частині подій на Грецькій площі) за статтею про «масові заворушення». Суд оголосив вирок 19 проросійським активістам, п’ятеро з яких перебували у СІЗО, це – Сергій Долженков, Сергій Корчинський, Владислав Романюк та громадяни Росії Євген Мефьодов і Максим Сакаулов.

Цей епізод стосується сутичок українських і проросійських активістів зі стріляниною, що сталися на Грецькій площі Одеси 2 травня 2014 року і призвели до загибелі шістьох людей.

Того ж дня Мефьодова і Долженкова затримали за новим обвинуваченням (частиною 2 статті 110 КК України – посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

Чорноморський суд розглядав «справу 2 травня» з червня 2017 року. Починаючи з осені 2014 року, справу слухали в трьох одеських районних судах. Проте через різні причини, зокрема, відводи, відпустки, лікарняні і процедурні особливості, в Одесі не залишилося суддів, які б могли розглядати «справу 2 травня».

Загалом 2 травня 2014 року під час сутичок у центрі Одеси загинуло 48 людей, також близько 200 були поранені.

 

коментуйте: