Закон про реінтеграцію Донбасу опублікований в офіційній пресі

Закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях» 23 лютого опублікований у парламентській газеті «Голос України». 

Закон, як передбачає Конституція, набуває чинності через десять днів із дня офіційного оприлюднення. Крім того, документ передбачає, що Кабінет міністрів має привести свої акти у відповідність із законом протягом місяця з дня набуття чинності. До ухвалення змінених актів продовжують діяти старі норми.

20 лютого президент України Петро Порошенко підписав цей закон. Ухвалений парламентом 18 січня документ називає Росію агресором і надає нові повноваження військовим.

Після вступу закону в дію воєнна операція України на сході, яка чотири роки іменувалась «антитерористичною», матиме назву «заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, стримування і відсічі російській збройній агресії».

У законі закріплено, що на Україну напала Росія, яка є агресором і окупантом, а частина території Донбасу нею окупована.

Незаконні збройні формування «ЛНР» і «ДНР», які фактично керують окупованими територіями, згідно з законом, є «представниками окупаційних адміністрацій Росії».

Командування операцією на сході переходить від Антитерористичного центру СБУ до Об’єднаного оперативного штабу Збройних сил – тобто від спецслужб до військових. Керівника штабу невдовзі призначить президент. Закон посилається на Статут ООН, що визначає право держав на самооборону.

Кінцевою метою військової операції на сході в законі визначено «звільнення цих територій та відновлення конституційного ладу на них, захист прав, свобод і законних інтересів громадян України, які постраждали внаслідок російської агресії, зміцнення незалежності, державності, забезпечення єдності й територіальної цілісності Української держави».

 

коментуйте: