Спікер: ключовим кадровим питанням Ради цього тижня є призначення голови Нацбанку

Ключовим кадровим питанням у роботі Верховної Ради України цього тижня є призначення голови Національного банку, повідомив спікер парламенту Андрій Парубій.

«Це кадрове питання займе близько півтори години часу, воно буде об’ємним, і ми повинні проходити його за повною процедурою розгляду», – сказав Парубій 26 лютого на засіданні погоджувальної ради парламенту.

5 лютого комітет Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності рекомендував парламенту звільнити з посади голови Національного банку України Валерію Гонтареву й призначити на цю посаду Якова Смолія, який наразі виконує обов’язки голови регулятора. 

Президент України Петро Порошенко 18 січня вніс до Верховної Ради проекти постанов про звільнення Валерії Гонтаревої з посади глави Національного банку України та призначення на цю посаду Якова Смолія.

Гонтарева у квітні 2017 року повідомила, що подала президентові України заяву про відставку за власним бажанням, з травня 2017 року виконувачем обов’язків голови НБУ став перший заступник Гонтаревої Яків Смолій. Чутки про відставку Гонтарева з’явилися ще в лютому 2016 року. Проте тоді у Національному банку України зазначили, що ця інформація не відповідає дійсності.

Гонтарева очолювала НБУ з 2014 року. Під її керівництвом відбулося значне зменшення кількості банків у фінансовій системі України, оскільки регулятор збільшив вимоги до статутного капіталу й інших показників діяльності фінансових установ.

коментуйте: