Учасники Pussy Riot, з якими зник зв’язок у Криму, повернулися в Москву

Учасники російського панк-гурту Pussy Riot Ольга Борисова і Олександр Софеєв, яких кілька разів затримували в анексованому Росією Криму, 27 лютого повернулися до Москви, повідомив кореспондент Радіо Свобода.

Активісти не виходили на зв’язок з вечора 26 лютого.

Телефони та комп’ютери Борисової та Софеєва перестали працювати після того, як активістів затримали і обшукали, а також направили на огляд в диспансер.

Ще одна учасниця Pussy Riot Марія Альохіна і сімферопольський активіст Олексій Єфремов були доправлені в поліцію після того, як їх вигнали з кафе активісти так званої «самооборони Криму».

Адвокат Альохіної пізніше повідомив, що затриманих опитали саме у справі про напад, а не через проведену вранці 27 лютого акцію на підтримку засудженого у Росії українського режисера Олега Сенцова.

За даними кореспондента Радіо Свобода, Марія Альохіна вже вийшла з відділення поліції.

У серпні минулого року Марія Альохіна і Ольга Борисова провели в російському Якутську акцію на підтримку засудженого українського режисера Олега Сенцова. Активісток затримали. Суд оштрафував Борисову на 20 тисяч рублів.

20 грудня минулого року Марія Альохіна була затримана біля будівлі ФСБ Росії в Москві за плакат «З днем народження, кати». Акція була присвячена Дню працівника держбезпеки. Її засудили до 40 годин обов’язкових робіт.

коментуйте: