МЗС України засуджує продовження арешту фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір»

Міністерство закордонних справ України засуджує рішення підконтрольного Росії Київського районного суду Сімферополя, який 5 березня продовжив арешт фігурантів бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» до 9 червня. Про це у Twitter повідомила речниця зовнішньополітичного відомства України Мар’яна Беца.

«Засуджуємо свавілля окупаційних судів. Факти дискримінації кримських татар й інші злочини Росії передамо до міжнародних судів», – написала Беца.

5 березня підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя продовжив арешт шістьом фігурантам бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» – Сейрану Салієву, Мемету Белялову, Сулейману Асанову, Ернесу Аметову, Серверу Зекир’яєву і Тимуру Ібрагімову.

Російські силовики заарештували їх в анексованому Криму 12 жовтня 2017 року і звинуватили в участі у забороненій в Росії, а тепер фактично і в анексованому нею Криму організації «Хізб ут-Тахрір».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

В Україні «Хізб ут-Тахрір» діє законно. Водночас у Росії Верховний суд заборонив «Хізб ут-Тахрір» ще у 2003 році, включивши до списку об’єднань, названих «терористичними», і зараз поширює цю заборону також і на території анексованого Криму.

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії.

 

коментуйте: