НАЗК вирішило розпочати повну перевірку декларації голови департаменту ГПУ Гуцуляка

Національне агентство України з питань запобігання корупції вирішило розпочати повну перевірку електронної декларації про доходи за 2016 рік начальника департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратура України Володимира Гуцуляка, повідомляє прес-служба НАЗК.

У відомстві заявили, що перевірка триватиме 60 календарних днів.

У НАЗК зазначили, шо відомство здійснює повні перевірки декларацій після отримання інформації про можливе відображення у декларації недостовірних відомостей.

У вересні 2017 року журналісти програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та каналу «UA:Перший») повідомляли про те, що родина голови департаменту ГПУ їздить на авто родича фігуранта справи.

Дружина Володимира Гуцуляка користується Toyota RAV4, оформленою на Олексія Бушая, тестя екс-голови правління ПАТ «Нафтогазвидобування» Олега Семінського. Останнього невідомі особи викрали на початку 2012 року, після чого він перебував у полоні до травня 2015-го. Розслідував справу щодо цього викрадення колишній слідчий із департаменту Гуцуляка Дмитро Сус.

Володимир Гуцуляк запевняв, що придбав автомобіль за 800 тисяч гривень, але оформив його на працівника автосалону задля знижки. У розмові з журналістами він пояснив, що гроші за автомобіль передав колишньому колезі Дмитрові Сусу, а той мав придбати авто в салоні в Чернігові. Про те, що офіційним власником авто виявився тесть Олега Семінського, Гуцуляк стверджує, що не знав.

У декларації начальника департаменту ГПУ Гуцуляка за 2016 рік відсутня інформація про те, що він витратив 800 тисяч гривень на купівлю автомобіля.

Дмитро Сус повідомив у коментарі журналістам, що він дійсно отримав від Гуцуляка «800–900 тисяч гривень» для купівлі автомобіля, і стверджує, що сплатив ці гроші працівнику автосалону, коли забирав авто.

Водночас Олексій Бушай телефоном повідомив «Схемам», що автомобіль нібито передали Дмитру Сусу безоплатно для потреб слідства. Дізнавшись, що позашляховиком користується начальник департаменту, Бушай захотів його повернути.

Після інтерв’ю «Схемам» Гуцуляк повідомив, що вирішив повернути автомобіль офіційному власнику.

Відповідно до декларації посадовця за 2016 рік, з нерухомого майна Гуцуляк і його дружина володіють лише двома земельними ділянками в селі Дмитрівка і ділянкою у Львівській області. Жодних власних квартир, будинків чи автомобілів у подружжя Гуцуляків немає.

коментуйте: