Порошенко: рішення Єврокомісії про допомогу Україні є визнанням «прогресу в реформах»

Президент України Петро Порошенко заявляє, що рішення Європейської комісії про започаткування нової програми макрофінансової допомоги Україні є визнанням «прогресу в реформах».

«Щиро вдячний президенту Жанк-Клоду Юнкеру і всім членам Єврокомісії за цей рішучий крок підтримки, що є визнанням нашого прогресу в реформах, та сигналом незмінної солідарності ЄС з Україною», – написав президент у Facebook.

Він висловив сподівання, що пропозиція буде підтримана Радою ЄС і Європарламентом найближчим часом.

9 березня Європейська комісія офіційно запропонувала Україні новий пакет макрофінансової допомоги розміром в один мільярд євро.

«Сьогоднішня пропозиція щодо четвертого пакету макрофінансової допомоги у розмірі один мільярд євро свідчить про прагнення Європейського союзу бути з народом України», – сказав віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

У грудні 2017 року ЄС повідомив, що припиняє програму співпраці з Україною, оскільки вона не виконала чотири із 21 попередньої вимоги до програми отримання останнього траншу. Тоді Європа не надала Києву 600 мільйонів євро.

Серед невиконаних вимог, як розповідав Радіо Свобода речник представництва ЄС у Києві Давід Стулік, були скасування мораторію на експорт лісу-кругляка до Європейського союзу, запровадження автоматичної системи перевірки електронних декларацій, створення кредитного реєстру в Нацбанку, який би зафіксував перелік кредитів, та реєстру власності компаній.

Під час попередньої програми співпраці з ЄС Україні мали виплатити 1,8 мільярда євро, однак держава отримала дві третини цієї суми.

коментуйте: