Денісова: готова обговорити будь-які умови обміну Сенцова, щоб його врятувати

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявляє, що готова обговорити будь-які умови обміну для порятунку ув’язненого у Росії українського режисера Олега Сенцова, який голодує 87 день.

8 серпня у Facebook Денісова звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової і голови Ради розвитку громадянського суспільства і прав людини при президентові Росії Михайла Федотова з відповідним проханням.

«Йому терміново необхідна належна медична допомога. Я готова вилетіти негайно. Прошу відповідальних осіб Росії якнайшвидше надати літак на перевезення Олега Сенцова в будь-яку лікарню, в якій зможуть надати необхідну медичну допомогу. Закликаю всіх небайдужих включитися і не допустити смерті Олега Сенцова», – написала омбудсмен.

Вона нагадала, що домовленості між президентами України і Росії про її відвідування українських політв’язнів не виконані Москвою. Спростувати або підтвердити інформацію, надану Росією про «відносно стабільний» стан Сенцова неможливо, додала омбудсмен.

Читайте також: «Не збираюся зупинятися» – адвокат показав звернення Сенцова

«Звернення мами про помилування сина до президента РФ залишилось без відповіді. Ініціатива України про розблокування процесу обміну знову гальмується російською стороною», – написала вона.

Раніше сестра Сенцова Наталя Каплан повідомила, що він у «катастрофічно поганому» стані.

7 серпня адвокат Дмитро Дінзе після візиту до Сенцова заявив, що стан українського режисера погіршується. Після цього російські тюремники заявили, що стан режисера задовільний.

​Сенцов був засуджений у Росії в серпні 2015 року на 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у плануванні терактів в анексованому Криму. Він провину не визнає. 14 травня режисер оголосив безстрокове голодування, вимагаючи звільнення українських політв’язнів у Росії.

Наприкінці липня Європейський суд з прав людини закликав засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова припинити голодування й прийняти будь-яке лікування, яке покращить його стан. Водночас суд вимагає від Росії невідкладно надати Сенцову необхідне лікування в медичній установі.

Активісти в Україні і по всьому світі продовжують вимагати від Росії та її президента Володимира Путіна звільнити незаконно утримуваних українців. Акції проходять у різних країнах і на різних континентах під гаслами #FreeOlegSentsov і #SaveOlegSentsov.


        

коментуйте: