НАЗК: до суду направили протоколи щодо співробітників ГПУ, НАБУ та Вищої ради правосуддя

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду п’ять протоколів про адміністративні правопорушення щодо недостовірних відомостей у деклараціях та несвоєчасного їх подання, передає прес-служба відомства.

У НАЗК повідомили, що протоколи склали стосовно екс-начальника відділу внутрішнього аудиту управління Пенсійного фонду в Луганській області Ксенії Неділько, начальника слідчого відділу ГПУ Олега Трачука, старшого оперативного працівника НАБУ Дмитра Замотаєва та двох посадових осіб секретаріату Вищої ради правосуддя – начальника управління по роботі зі зверненнями, запитами на інформацію та забезпечення особистого прийому громадян Вікторії Максімової та головного спеціаліста відділу управління майном та охорони праці Павла Царенка.

Зокрема, Неділько в декларації за 2015 рік не вказала вартість земельної ділянки на дату набуття права оренди, не задекларувала дохід чоловіка від продажу автомобіля та недостовірно вказала суму його доходу від підприємницької діяльністі. У НАЗК заявляють, що встановили недостовірність задекларованих нею відомостей на суму 233 444 гривень.

Ткачук, зі свого боку, у декларації за 2016 рік вказав недостовірні відомості про вартість придбаного автомобіля на суму 205 815 гривень.

Інші посадовці несвоєчасно подали щорічні декларації за 2017 рік.

Стаття 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації, що відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 прожиткових мінімумів (1 700 – 4 250 гривень) для працездатних осіб.

Національне агентство з питань запобігання корупції, яке фактично створене у 2016 році, серед іншого, здійснює перевірку декларацій, проводить моніторинг способу життя чиновників, посадових осіб, держслужбовців, суддів, прокурорів.


        

коментуйте: