Аксьонов через суд просить Київ зняти з нього санкції

Глава російського уряду окупованого Криму Сергій Аксьонов подав позов до Окружного адміністративного суду Києва з вимогою скасувати зпроваджені відносно нього персональні санкції. Про це 31 серпня повідомили в прес-службі суду.

«Позивач просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», у частині включення Сергія Аксьонова до переліку осіб, щодо яких застосовуються санкції», – йдеться в повідомленні.

У прес-службі суду зазначили, що, крім РНБО, третіми сторонами в справі виступають також президент України Петро Порошенко, Кабінет міністрів України, СБУ та Національний банк України.

Наразі розглядається питання про порушення відповідної справи.

Аксьонов поки публічно не коментував спроби в судовому порядку домогтися скасування українських персональних санкцій.

Прокуратура Автономної Республіки Крим продовжує розглядати справу стосовно колишнього спікера Верховної Ради АРК Володимира Константинова і екс-депутата місцевого парламенту Сергія Аксьонова. Їх обвинувачують за статтями 109 і 110 Кримінального кодексу України – «заклики до насильницького повалення конституційного ладу» і «посягання на територіальну цілісність України».

Як випливає з документів, опублікованих на сайті президента України в додатках до указу №467/2016, до санкційних списків увійшли глава кримського уряду Сергій Аксьонов, глава кримського парламенту Володимир Константинов, заступник глави кримського парламенту Ремзі Ільясов, колишній віце-прем’єр Криму Руслан Бальбек, колишній губернатора Севастополя Сергій Меняйло і нинішній виконувач обов’язків губернатора Дмитро Овсянников.

Усього в українські санкційні списки через анексію Криму та конфлікт на Донбасі внесені понад 680 людей, це громадяни України, Росії та низки інших країн.


        

коментуйте: