Біля мерії Кам’янського вперше на Дніпропетровщині підняли червоно-чорний прапор

Біля мерії Кам’янського 31 серпня вперше підняли червоно-чорний прапор. Як повідомили Радіо Свобода в місцевому осередку ВО «Свобода», акцію ініціювали місцеві націоналісти на підтримку депутатського запиту щодо підняття такого прапора, який розглядали на сесії в п’ятницю.

За інформацією місцевого осередку ВО «Свобода», прапор біля будівлі встановив письменник і громадський діяч Сергій Злючий.

«27 років тому Сергій Злючий, поет, громадський і політичний діяч, «свободівець» і волонтер був одним з тих, хто вперше підняв над міськрадою синьо-жовтий прапор. Наше місто тоді було перше в області, де замайорів державний стяг над державною будівлею. Сьогодні пан Сергій підняв український прапор боротьби – червоно-чорне наше знамено», – зазначила речниця ВО «Свобода» в Кам’янському Олена Залевська.

За даними націоналістів, така подія відбулась вперше в області.

Для ухвалення рішення щодо прапора в міськраді забракло голосів: за проголосували 12 депутатів. У міськраді Кам’янського загалом 42 депутати. У залі був зареєстрований 31.

Читайте також: Раді пропонують врегулювати використання червоно-чорного прапора

23 лютого 2018 року в міській раді Кам’янського вже розглядали питання про червоно-чорний прапор: фракція ВО «Свобода» виступила з ініціативою щодо підняття над міськрадою на свята, пов’язані з національно-визвольною боротьбою, поряд з державним прапором України червоно-чорного. Під час обговорення цієї ініціативи сталася штовханина між депутатами фракцій «Опозиційний блок» Валентиною Капінус і ВО «Свобода» Ігорем Максимовичем. Депутат спробував привернути увагу присутніх до того, що його колега з «Опозиційного блоку», яка виступає категорично проти ініціативи, сама надає перевагу чорно-червоним кольорам в одязі. Тоді Валентина Капінос, як вона сама зазначила, «встала і врізала йому».

В Україні низка районних, міських і обласних рад ухвалили рішення про вивішування поруч із синьо-жовтим прапором червоно-чорного у визначені дні. Зокрема, 27 березня таке рішення ухвалила Хмельницька обласна рада. Перед цим схожі рішення ухвалили на Львівщині, Житомирщині.


        

коментуйте: