Верховний Суд закрив провадження про визнання недійсним призначення Жебрівського аудитором НАБУ

Верховний Суд закрив провадження у справі щодо визнання недійсним призначення Павла Жебрівського аудитором Національного антикорупційного бюро від президента.

Це рішення суд ухвалив 6 вересня після розгляду позовної заяви депутата Верховної Ради від «Батьківщини» Сергія Власенка. Депутат просив визнати протиправним та нечинним указ президента Порошенка про призначення третім аудитором НАБУ колишнього голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського.

Суд обґрунтував своє рішення тим, що цю справу йому не належить розглядати «за правилами адміністративного судочинства».

Читайте також: «Верховний суд пояснив, чому відмовився розглядати позов активістів до Порошенка​»

У липні Верховний Суд вже відмовився розглядати аналогічний позов від громадських організацій – Центру протидії корупції, Transparency International і Автомайдану.

19 червня президент України Петро Порошенко за своєю квотою призначив аудитором Павла Жебрівського, цим призначенням завершилося формування комісії. Це викликало критику антикорупційних організацій.

За кілька днів до цього Жебрівський подав прохання про відставку з посади голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, яку він очолював три роки.

Читайте також: «Група Жебрівського, створена після скандалу з нелегальною торгівлею на КПВВ, не дала висновків – Добряк​»

Жебрівський заявив, що буде здійснювати оцінку діяльності відомства «неупереджено, справедливо, безвідносно до політичних вподобань та підтекстів».

У травні 2017 року аудитором НАБУ від уряду став професор Михайло Буроменський. 7 червня 2018 року Верховна Рада вирішила делегувати до комісії з аудиту Національного антикорупційного бюро України професора, доктора юридичних наук Володимира Василенка.


        

коментуйте: