«Кожне таке рішення – цвях у домовину режиму Кремля» – міністр інформполітики щодо справи Сущенка

Міністерство інформаційної політики засудило рішення Верховного суду Росії щодо журналіста Романа Сущенка – 12 вересня вища інстанція залишила вирок у силі.

«Важко очікувати справедливого рішення від суду найвищої інстанції у державі, яка вже давно забула, що таке правда, свобода і повага до прав людини. Але треба розуміти, що кожне таке рішення стосовно українських політв’язнів – це черговий цвях у домовину злочинного режиму, який зараз править у Кремлі», – наводить прес-служба Мінінформполітики слова міністра Юрія Стеця.

Верховний суд Росії 12 вересня розглянув апеляцію захисту Сущенка і визнав законним його вирок. У червні Московський міський суд засудив українського журналіста до 12 років ув’язнення за звинуваченням у шпигунстві.

Захисник Сущенка Марк Фейгін у відповідь на питання Радіо Свобода заявив, що на даний час готує скаргу до Європейського суду з прав людини.

Журналіст всі звинувачення на свою адресу відкидає.

Романа Сущенка, який із 2002 року був кореспондентом агентства «Укрінформ» у Франції, затримали у Москві співробітники ФСБ Росії 2 жовтня 2016 року. Російські спецслужби заявили, що він є кадровим «співробітником української військової розвідки» і полковником. ФСБ Росії стверджує, що Сущенко збирав відомості про російське військо.

За словами самого журналіста, в Москву він приїхав у відпустку, щоб відвідати родичів. Головне розвідувальне управління України також заперечило інформацію, про те, що Сущенко співпрацював із військовою розвідкою України.

Правозахисники називають справу проти нього політично мотивованою.


        

коментуйте: