У Білорусі затримали журналістів і поручителів за Бабарика

У столиці Білорусі Мінську біля будівлі КДБ 28 липня були затримані журналісти TUT.BY, «Белсат», ТАСС і Reuters, повідомляє білоруська служба Радіо Свобода. Прихильники арештованого Віктора Бабарика подали цього дня до КДБ клопотання про зміну політикові запобіжного заходу. Пізніше журналістів відпустили, але затримали ще кільккох людей, які прийшли поручитися за Бабарика. За інформацією TUT.BY, затримано сімох людей.

Координаторка штабу Бабарика Марія Колесникова своє клопотання змогла подати без проблем. Колесникова повідомила білоруській службі Радіо Свобода, що співробітники Комітету були «ввічливі і доброзичливі».

З порукою за заарештованого ексбанкіра Віктора Бабарика вже виступили нобелівський лауреат Світлана Алексієвич і відомий білоруський дизайнер Володимир Цеслер.

Претендента на президентський пост Віктора Бабарика та його сина Едуарда, керівника його виборчого штабу, затримали 18 червня. Віктора Бабарика тоді звинуватили у відмиванні грошей, ухилянні від сплати податків і в хабарництві. Відразу після затримання Віктора Бабарика на його нерухоме майно (два будинки і квартира) було накладено арешт.

Комітет держконтролю Білорусі стверджує, що на базі багато років очолюваного Бабариком «Білгазпромбанку» нібито діяла організована злочинна група, що виводила гроші за кордон.

Вибори президента Білорусі відбудуться 9 серпня. Центрвиборчком країни 14 липня зареєстрував кандидатів на президентський пост, ними стали Світлана Тихановська, Андрій Дмитрієв, Ганна Конопацька, Сергій Черечень, Олександр Лукашенко.

Згодом про об’єднання зусиль оголосили виборчі штаби кандидата в президенти Світлани Тихановської, а також Віктора Бабарика в особі Марії Колесникової і Валерія Цепкала (він виїхав із Білорусі до Росії) в особі його дружини Вероніки.

 

коментуйте: